Mreža vs Mriežka

  • Digital Pie 2019
  • Autor
    THIS IS LOCCO
  • Klient
    OSF

Na jednoduchom a jasnom symbole mriežky sme postavili kampaň, ktorá mladým pripomenula hodnoty nežnej revolúcie. Tak sme im ukázali, že to čo dnes dávajú za mriežky by ich ešte nedávno dostalo za mreže.

Zamerali sme sa na trend chválenkárstva na sociálnych sieťach a postavili veci ktoré dnes dávame za mriežky do kontrastu s tým že za totalitného režimu by za ne skončili za mrežami.

Okrem printov v Denníku N, SME a Pravde sme do kampane zapojili aj známe osobnosti. Tie si na deň pred 17.novembrom zavreli profily, virtuálne sme ich tak „zabásli“ aj s oznámením z dobového zákona. V deň Nežnej revolúcie následne odhalili kampaň a predstvili svoju Mrežu vs Mriežku.

Na instagrame sme sa navyše pripravili profil ktorý targetoval obľúbené „chvastačské“ hashtagy #dnescestujem, #dnescitam #dnespocuvam #dnesnosim #dnespocuvam . V profile sme predstavili skutočné príbehy disidentov ktorý za svoje cestovanie či hudbu a oblečenie skončili za mrežami. Profil navyše automaticky komentoval fotky užívateľov s danými # a pripomínal im, že pred 1989 by si tieto veci vychutnať nemohli a navyše by boli stíhaní.

Podarilo sa nám zapojiť desiatky influencerov, stovky ľudí si spravili vlastnú coverku ale hlavne sme masám pripomenuli akú hodnotu má sloboda.